Міністерство юстиції України

Лохвицьке районне управління юстиції

особисті немайнові права та обовязки подружжя

Особисті немайнові права та обов’язки подружжя

Шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану.

Проживання однією сім’єю жінки та чоловіка є підставою для виникнення у них прав та обов’язків подружжя.

Подружжя має особисті немайнові права та обов'язки, право особистої приватної власності дружини та чоловіка, право спільної сумісної власності подружжя, права та обов'язки подружжя на утримання.Дружина має право на материнство. Небажання чоловіка мати  дитину або нездатність його до зачаття дитини може бути причиною розірвання шлюбу.

До особистих немайнових прав і обов'язків подружжя належать:

• право дружини на материнство і право чоловіка на батьківство. За законом, небажання чоловіка мати дитину або нездатність його до зачаття дитини, так само як відмова дружини від народження дитини або нездатність її до народження дитини, може бути причиною розірвання шлюбу;

• обов'язок подружжя піклуватися про сім'ю (не тільки матеріально, а передусім через побудову сімейних відносин на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги, відповідальності за свою поведінку);

• право дружини та чоловіка на: повагу до своєї індивідуальності, фізичний та духовний розвиток, зміну прізвища, розподіл обов'язків та спільне вирішення питань життя сім'ї, особисту свободу.

Останнє право включає право дружини і чоловіка на вибір місця свого проживання та припинення шлюбних відносин. Важливим аспектом цього права є законодавче положення про те, що примушування до припинення шлюбних відносин або їх збереження, в тому числі примушування до статевого зв'язку за допомогою фізичного або психічного насильства, є порушенням права дружини, чоловіка на особисту свободу і може мати наслідки, встановлені законом.

Чоловік має право на батьківство. Відмова дружини від народження дитини або нездатність її до народження дитини може бути причиною розірвання шлюбу.

Дружина та чоловік мають рівне право на повагу до своєї індивідуальності, своїх звичок та уподобань, на фізичний, духовний розвиток , на здобуття освіти, прояв своїх здібностей, на створення умов для праці та відпочинку.

Наречені мають право обрати прізвище одного з них як спільне прізвище подружжя або іменуватися дошлюбними прізвищами. Мають право приєднати до свого прізвища прзвище нареченого, нареченої. Якщо вони обоє бажають мати подвійне прізвище, за їхньою згодою визначається з якого прізвища воно буде починатися.

Дружина та чолові мають право розподілити між собою обов’язки в сім’ї, вони повинні утверджувати повагу до будь-якої праці, яка робиться  в інтересах сім’ї.. Усі найважливіші питання сім’ї мають вирішуватися подружжям спільно, на засадах рівності.

Дружина та чоловік мають право на вільний вибір місця свого проживання.

Кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини.

Для отримання консультації щодо своїх немайнових прав та обов’язків подружжя може звернутись до Лохвицького районного управління юстиції за адресою: вул.Гоголя, 10, м.Лохвиця, 37200, т.3-21-01

Начальник управління

Білашенко Вікторія Вікторівна

Білашенко Вікторія Вікторівна

Юридична консультація

Приватні нотаріуси

Адміністративні послуги

Архів новин управління

Лютий
Пн0108152229
Вт02091623 
Ср03101724 
Чт04111825 
Пт05121926 
Сб06132027 
Нд07142128 

Систематизація законодавства

Конкурс адвокатів

Інформація для громадян, які приїхали з АРК та м.Севастополь

Конкурс адвокатів

конкурс адвокатів

Електронні сервіси Міністерства юстиції України

servis0.jpg